Běž pro dobrou věc

logo - RunCzech

BĚŽ PRO DOBROU VĚC

Rádi běháte a chtěli byste vedle vyplaveného adrenalinu mít dobrý pocit také z toho, že jste pomohli někomu, kdo to potřebuje?
Pak máte jedinečnou možnost podpořit Tyflocentrum Olomouc a zakoupit si registraci na  nejprestižnější závody v rámci běžeckého seriálu RunCzech.

Proč podpořit zrovna Tyflocentrum Olomouc?

Více než 70 % nevidomých a slabozrakých nemá práci. My to měníme například prostřednictvím specializovaných kurzů v oblasti IT, pomocí při hledání zaměstnání apod. Nevidomým a slabozrakým pomáháme také s odstraňováním bariér, odborným poradenstvím při výběru vhodného počítače podle jejich specifických potřeb apod. Dále provozujeme sociální firmu Ergones, která zaměstnává zdravotně (převážně zrakově) postižené osoby.

Koupí startovního čísla prostřednictvím TyfloCentra Olomouc, o.p.s. na Sportisimo 1/2Maraton PrahaVolkswagen Maratonský víkend Praha a Mattoni 1/2Maraton Olomouc podpoříte zaměstnávání těžce zrakově postižených a jejich lepší budoucnost!
Jak se zapojit do projektu a podpořit nás?

1. Zakoupit registraci u TyfloCetra Olomouc. Stačí vybrat jeden ze závodů běžecké ligy RunCzech, zarezervovat si svou registraci zde a vyčkat na pokyny k platbě. Poté obdržíte kód, kterým se zaregistrujete na stránkách RunCzech.

2. Zakoupit registraci u TyfloCetra Olomouc za nižší cenu  a staňte se našim dobroběžcem. Vybrat si můžete z našich projektů. Běžet dokáže téměř každý, ale vy můžete naší organizaci aktivně pomoci sehnat finance. Ten pocit, když vám příjdou peníze od lidí na “váš” projekt – k nezaplacení! 🙂

3. Pokud už registraci koupenou máte a přesto chcete naší organizaci podpořit, máte chuť, čas a energii, staňte se našim dobroběžcem. Princip je jednoduchý, vytvoříte svou výzvu/projekt, který bude na darujme.cz a přes své známé, kolegy, partnery či sociální sítě získejte finance!

Pokud se chcete stát našimi dobroběžci, můžete si vybrat z našich projektů.

Jak vypadají projekty dobroběžců se dozvíte na webu runczech.

NOVINKY

1.9.2017

Rádi bychom poděkovali všem běžcům, kteří nás podpořili v rámci projektu Běž pro dobrou věc seriálu RunCzech a zakoupili si registrace na běžecké závody v tomto roce. Běžecká sezóna pomalu konči a my získali účastí v tomto projektu 18 850,- na podporu našich služeb a klientů se zrakovým postižením.

V tomto roce nás podpořil i primátor města Olomouce pan Antonín Staněk, kdy zakoupil registraci pro tým volejbalistek VK UP Olomouc, které běžely štafetu.

Prozatím nevíme, jak bude tento projekt probíhat v roce 2018, přesto děkujeme za podporu a váš zájem podpořit dobrou věc!

Tomáš Helísek

14.10. 2016

Běžecká sezóna pro rok 2017 už zaklepala na dveře a prodej registrací je možný už od července tohoto roku! Samozřejmostí je i oblíbená charitativní část – Běž pro dobrou věc, kdy si lidé zakoupí registrace přes charitativní organizace, přispějí na dané projekty či se mohou stát dobroběžci.

I TyfloCentrum Olomouc je v tomto projektu zapojené druhým rokem, kdy nabízíme registrace na vybrané závody běžecké ligy Runczech.
Pro rok 2017 máme k dispozici registrace na Mattoni ½ Maraton, Volkswagen Maraton a Sportisimo ½ Maraton v Praze. Věříme, že se nám podaří, díky Běhu pro dobrou věc získat více jak 50 000,-.

Vizí pro rok 2017 je také to, aby nás lidé z řad veřejnosti či firem podpořili i v rámci malých dobroběžeckých projektů, které mají pomáhat.
Smyslem celé akce totiž není jen přeprodávat registrace a ulehčovat tak práci ostatním. Naopak! Pravý smysl je zapojit do projektu nadšence, sportovce či jen lidi s dobrým srdcem, kteří by si rádi vyzkoušeli takový osobní fundraising.

Víte, jak je těžké získat finance na pořízení keramické pece nebo na aktivity organizace? Rádi byste to zkusili a pomohli nám? Tak právě pro vás je role dobroběžce!

Věříme, že v roce 2017 zaujmeme nové běžce, podporovatele a těšíme se ze spolupráce s RunCzech týmem!

Tomáš Helísek

 

 CHCI REGISTRACI

Pokud jste se rozhodli zakoupit si registraci a podpořit nás, v prvé řadě DĚKUJEME! Část z navýšené ceny registrace poputuje na podporu zaměstnávání nevidomých a slabozrakých a na rozvoj sociálních služeb pro ně!

Svou registraci si rezervujte ZDE

DOBRO PROJEKTY

Pokud si lámete hlavu nad tím, který projekt jako dobroběžec podpořit, nechte se inspirovat a vyberte si to nejbližší vašemu srdci! Jakmile si svůj projekt vyberete, zavolejte nám a my vše spolu s vámi připravíme. Aktuálně u nás potřebujeme finanční prostředky na tyto věci / činnosti:

 

1. KURZ PSYCHOLOGIE

Při orientaci v životě, mezi populací a i v rodinných, pracovních a partnerských vztazích mají zrakově postižení stejné problémy jako zdraví lidé. Při řešení těchto situací jim může pomoci projití kurzem psychologie. Ukáže jim, jak řešit standartní situace a poradí, jak se orientovat a kam se obrátit pro pomoc.

Využití znalostí z kurzu mohou zrakově postiženým značně ulehčit a usnadnit řešení životních a pracovních problémů.

Pokud by se přednášení kurzu a prožitkového semináře pro region neujal psycholog TyfloCentra, tak náklady pro jednu skupinu budou asi 10 000,- Kč až 15 000,- Kč.

Kurz by mohl být realizován v průběhu roku 2017.

 

2. MUZIKOTERAPIE

Řeší problematiku trávení volného času. Je prokázán kladný vliv muzikoterapie na psychiku osob zdravotně postižených a na osoby zrakově postižené ještě více, z důvodu zaměření kompenzace zraku sluchem.
Hudební terapie je metoda, která právě u zrakově postižených vhodně rozvíjí jejich vztah k novým možnostem uplatnění schopností a úspěšnosti v tomto směru.

V TyfloCentru by užití muzikoterapie / obecně celkově arteterapie/ mohlo být použito ve všech regionech. Výuka by mohla probíhat formou skupinových setkání s důrazem na individuální přístup. Důraz je zde kladen na prožitek.

Cena kurzu pro jeden region je asi 15 000,-Kč.

Kurz by mohl proběhnout podle možností lektora a klientů v roce 2017.

 

3. LASEROVÁ PISTOLE – ZVUKOVÁ STŘELBA

Zvuková střelba je jedním z prostředků, jak sportovat se zrakovým handicapem. Zaměstnanec TC Mgr. Lukáš Lacina, který získal v této disciplíně nejedno ocenění mistra ČR a tuto aktivitu u nás koordinuje. Kromě osobního rozvoje má tento sport za úkol stmelovat klienty u nás, navazování vztahů.

Reportáž na idnes.cz ZDE

 

Nová zvuková pistole stojí 12 463,- s DPH

Střelby se konají 2x měsíčně v klubovně TC.

 

4. POHYBEM KE ŠTĚSTÍ

Pohyb je důležitý pro všechny z nás. Tyflocentrum Olomouc spolupracuje s Centrem pohybu, kam chceme pravidelně během roku 2017 (jaro,podzim) docházet  a absolvovat speciální pohybové aktivity, které budou mít vliv na zlepšení kondice; zlepšení zdravotního stavu; prevence obezity; cvičení ve skupině, kde se nemusí klienti stydět za svůj handicap; přizpůsobené cviky a prostředí; navazování nových kontaktů; utužování vztahů; změna prostředí.

Kolik financí potřebujeme? 10 lekcí = 5 000 Kč, 20 lekcí = 10 000 Kč

Aktivity budou realizovány během roku 2017 – 2 běhy (jaro, podzim) 2x 10 lekcí

 

 

 

Zaujal Vás některý z projektů? Pak máte jedinečnou možnost vybrat si jeden z nich a stát se dobroběžcem!

KONTAKT

Pokud Vás zajímá naše činnost, chcete být dobroběžcem nebo nás podpořit jiným způsobem, směle se na nás můžete obrátit!

Tomáš Helísek
Garant projektu, fundraiser, PR & Media
604 389 858
helisek@tyflocentrum-ol.cz

ARCHIV

Běž pro dobrou věc – ročník 2016

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain